Balneoterapie - nabídka léčivých zábalů

Léčebné účinky rašelin (tzv. peloidů) jsou prověřeny historií. Peloidní extrakty se používají formou přísady k vodní koupeli, případně k přípravě zábalu. Současné rašelinové balneopřípravky se používají pro léčbu celé řady potíží v oborech od fyzioterapie, dermatologie až po kosmetiku. Na vyžádání Vám rádi poskytneme podrobnější informace o používaných produktech.

Přímý rašelinový zábal zad a šíje

Originální rašelinový zábal nasycuje tělo minerálními látkami, tonizuje, zbavuje nečistot, zlepšuje stav pokožky-absorbuje z ní toxiny. Působí relaxačně. Ohřátou balneorašelinu smíchanou s éterickým olejem naneseme ve vrstvě 0,5 – 1 cm přímo na postižené místo, přikryjeme mikrotenovou folií a dekou. Při aplikaci balneorašeliny na záda a šíji se klient položí na lehátko do zahřáté rašeliny o teplotě 40 stupňů Celsia. Zábal necháme působit 15-20 min. Po ukončení procedury ošetřená místa omyjeme vlažnou vodou.

Indikace:

Cena ošetření:

rašelinový zábal zad a šíje
45 min.
270 Kč

Přímý rašelinový zábal lokální (ramena, lokty, kolena, kotníky, chodidla)

Na místa, kde lze obtížněji aplikovat rašelinový zábal, aplikujeme ohřátou rašelinu štětcem, zabalíme do speciální folie a necháme působit 20-30 min.

Cena ošetření:

zábal na ramena nebo kolena
30 min.
90 Kč
zábal na lokty nebo kotníky
30 min.
60 Kč
zábal na chodidla
30 min.
50 Kč

Rašelinový obklad s termonosičem

Tradiční lázeňská procedura, která využívá léčebné síly rašeliny a nosičů tepla k lokálními prohřátí bolestivých míst. Na tělo přiložíme jednorázový rašelinový obklad a postupně prohříváme ošetřované místo pomocí termonosiče zahřátého ve vodní lázni 50-63 stupňů Celsia teplé po dobu 20 minut. Organické a minerální látky se díky tepelnému efektu dostávají do těla a napomáhají odbourávání toxických látek z organismu. Rašelinový zábal je plně hygienický, jelikož se vždy používá pouze jednorázově.

Indikace:

Cena ošetření:

malý (např. koleno)
30 min.
40 Kč
středně velký (např. horní polovina zad)
30 min.
60 Kč
velký (celá záda)
30 min.
100 Kč

Parafínová lázeň a zábal

Lokální tepelná terapie zábalem z tekutého parafinu o teplotě okolo 55 stupňů Celsia. Parafín se nanese buď ponořením končetin do lázně nebo štětcem na ruce, záda, klouby atd. Případně přiložíme napuštěný ubrousek na problematickou partii a provedeme zábal na 15-20min.

Indikace:

Cena ošetření:

zábal na ruce
30 min.
90 Kč
zábal na nohy
30 min.
120 Kč
zábal segmentový (kolena, lokty, ramena)
30 min.
60 Kč

Zábal bahnem z Mrtvého moře

z.š.+ koupel 60 min., 390 Kč

Podrobné informace o procedurách:

 

Denní lázeňské služby: